Villa seçenekleriniz nelerdir?
 • Muhafazakar Villalar,
 • Korunaklı Villalar,
 • Deniz Manzaralı Villalar,
 • Doğa Manzaralı Villalar,
 • Merkezi Konumda Bulunan Villalar,
 • Sakin Konumda Bulunan Villalar ,
 • Kalıbalık Aileler Uygun Villalar,
 • Balayı Çiftlerine Uygun Villalar,
 • Yaşlılara Uygun Villalar,
 • Havuzlu/havuzsuz Villalar,
 • Lüks Villalar,
 • Ekonomik Villalar.


Villalarınız hangi bölgelerde bulunmaktadır?
Villalarımız Ege, Akdeniz, Marmara, Karadeniz ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti bölgelerinde Muğla , Antalya, Giresun, Sakarya-Kocaali ve Girne il merkezleri dışında kalan tatil beldelerinde bulunmaktadır. Antalya İlinde; Kaş, Kaş Yarımada, Kalkan,Üzümlü Köyü, İslamlar Köyü Muğla İlinde;Fethiye, Ovacık, Kayaköy, Şovalye Adası, Çalış, Yakaköy, Göcek , Dalaman, Dalyan, Gökova, Ataköy, Akyaka, Marmaris,Orhaniye, Bakır köyü, Söğüt köyü, Bodrum, Turgutreis, Yalıkavak, Gündoğan, Bitez, Ortakent, Dereköy, Türkbükü, Kadıkalesi Sakarya-Kocaeli İlinde;Kadıköy Mevkii Giresun İlinde; Dereli Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde; Ozanköy

Açıklamalarda Belirtilen ölçüler kesin bilgi midir?
Villa açıklamalarında yazan ölçü,mesafe,süre gibi bilgiler yaklaşık bilgiler olup kesinlikle net bilgiler değildir.Ölçülerin büyük kısmı villa sahibi beyanları ve imkanlar çerçevesinde göz kararı olarak sisteme girilmektedir.Ayrıca Mesafe ve süre bilgileri online haritalar üzerinden alınmakta olup en kısa yollar belirtilmiştir.Misafirlerin farklı yol kullanarak ölçüm yapması girilmiş olan bilgilerin yanlış olduğunu göstermez.Havuz ölçüleri,ev metrekare bilgileri de ev sahibi beyanları ve kontrol aşamasında göz kararı girilen bilgilerdir.Kullanılan ölçüler çoğunlukla inşa aşamasında alınan ölçüler üzerinden belirtilmekte olup inşaatın tamamlanması ve ek düzeltmelerin yapılmasından sonra ölçülerde değişiklik ortaya çıkmış olabilir.

Fiyatlarınız tek kişi için mi?
Fiyatlarımız villalarımızın gecelik fiyatlarıdır. Kişi başı fiyatlarımız değildir. Her villanın kendisine ait bir konaklama kapasitesi mevcuttur. Villalarımızın kapasitelerinden daha fazla kişi alınmamaktadır.

Ödemeleriniz nasıl yapılıyor?
Ödemelerimiz banka havalesi, ya da kredi kartı mail-order sistemi kullanılarak yapılabilmektedir. Kredi kartına taksit işlemleri için rezervasyon asistanlarımız ile iletişime geçebilirsiniz.

Villa tatilimizde fiyata neler dahildir?
Villalarımızda bulaşık makinesi, gazlı ya da elektrikli ocaklar, çamaşır makinesi, tencere-tava takımları, tabak takımları, mikrodalga fırın, kettle, televizyon, uydu alıcısı, havlu, yatak çarşafları, pike, ütü ,ütü masası, yastık kılıfları, saç kurutma makinesi, elektrik, su, doğal gaz ve internet ücretleri (bütün villalarımızda internet bulunmamaktadır) dahildir. Bulaşık makinesi, çamaşır makinesi, mikrodalga fırın, ketle, saç kurutma makinesi, televizyon ve uydusu alıcısı dışında diğer bütün araç-gereçlerin birer takım yedekleri villa fiyatlarımıza dahildir.

Hizmetleriniz nelerdir bahsedebilir misiniz?
Seyahat danışmanlığı, tur-trasfer, uçak bileti, araç kiralama,balayı süslemesi, rehberlik ve aşcılık hizmetlerimiz bulunmaktadır.

Nasıl rezervasyon yaparım?
Webasitemizde beğendiğiniz villa seçeneklerimiz arasından yada rezervasyon personelimizin önerdiği villalar arasında seçtiğiniz bir villaya rezervasyon yapmak için aşağıda belirtilen adımları izlemelisiniz. Öncelikle rezervasyon personelimiz ile iletişime geçip seçtiğiniz villayı,tarihlerinizi netleştirip villanın adınıza opsiyonlanması gerekmektedir.Akabinde 24 saat içerisinde size belirtilecek şirket hesaplarımızdan birine rezervasyon esnasında belirtilen grup lideri ismi ve villa kodu ile kaparoyu yatırmanız gerekmektedir. (yurt içi havale ve eft leri 1 iş günü,yurt dışı havale ve eft leri en az 2 ve daha fazla iş günü içerisinde hesabımıza ulaşmaktadır)Hesabımıza ödemenizin yatırıldığı tarafımızca kontrol edildikten sonra konaklayacak kişilerin isim,soyisim ve TC/Pasaport numaralarını temsilcinize iletmenize istinaden rezervasyon sözleşmeniz hazırlanarak tarafınıza iletilecektir.Rezervasyon işlemlerinizin sona ermesi için bu sözleşmeyi imzalayıp tarafımıza iletmeniz gerekmektedir.İmzalanmamış sözleşmeler için,web sitemizde belirtilen tüm şartların kabul edilmiş sayılacak olup herhangi bir itiraz yada red durumunda iptal şartları devreye girecektir.Lütfen websitemizin en altında yer alan Kurumsal sekmesindeki bilgileri dikkatlice okuyunuz.

Villada ekstra olarak ödeyeceğimiz bir ücret bulunuyor mu?
Villalarımız da ekstra olarak herhangi bir ücret bulunmamaktadır. Transfer, araç kiralama, aşcılık ya da ara temizlik hizmetleri arzu etmediğiniz sürece ekstra olarak ödeyeceğiniz bir ücret bulunmamaktadır. Ancak tatil başlangıcınızda sizi karşılayacak olan rehberimize, evde oluşabilecek hasarlar adına size daha önce villa rezervasyonu sırasında bilgisi verilen hasar depozitosu ödenecektir. Tatilinizin son günü gerekli kontrollerin ardından bu hasar depozitosu tarafınıza iade edilecektir. Eğer tatiliniz sırasında evde herhangi bir hasar meydana gelmiş ise bu hasar ile ilgili bilir kişi tespiti yapıldıktan sonra hasar tutarı vermiş olduğunuz depozitodan tahsil edilecektir.

Rezervasyon iptalleri nasıl gerçekleşiyor?
NİCA’nın hizmeti haksız olarak vermekten vazgeçmesi halinde ANİCA, MÜŞTERİ’nin o güne kadar yaptığı tüm ödemeleri 14 gün içerisinde MÜŞTERİ’ye iade eder. MÜŞTERİ’nin satın aldığı hizmetini kullanmaktan vazgeçtiğini hizmetin başlamasından 61 gün öncesine kadar yazılı ya da kalıcı veri saklayıcısı aracılığı ile bildirmesi halinde, toplam tutarın % 15’i hizmet bedeli (hizmet giderleri,vergi, harç ve benzeri yasal yükümlülüklerden doğan masrafları kapsamaktadır) hariç olmak üzere ödediği bedelin tamamı kendisine iade edilir. MÜŞTERİ, satın aldığı ürünü/hizmeti kullanmaktan vazgeçtiğini hizmetin başlamasına 60-46 gün kala yazılı ya da kalıcı veri saklayıcısı aracılığı ile bildirmesi halinde toplam tutarın %30’unu MÜŞTERİ, satın aldığı ürünü/hizmeti kullanmaktan vazgeçtiğini hizmetin başlamasına 45-31 gün kala yazılı ya da kalıcı veri saklayıcısı aracılığı ile bildirmesi halinde toplam tutarın %50’sini Müşteri satın aldığı ürünü/izmeti kullanmaktan vazgeçtiğini 30 ve daha az günkala yazılı ya da kalıcı veri saklayıcısı aracılığı ile bildirmesi halinde ise toplam tutarın tamamını ANİCA’ya ödemeyi kabul eder. ***MÜŞTERİ tarafından yapılan tarih değişikliği talepleri (tesislerdeki uygunluklar ve ilk yapılan rezervasyonun giriş tarihine kalan suresi göz önüne alınarak ANİCA her türlü alternatifi sunmaya ve yardımcı olmaya çalışacaktır) vazgeçme anlamına gelmekte olup , MÜŞTERİ tarafından yukarıda belirtilen süreler dikkate alınarak yazılı olarak bildirilecektir.

Neden kimlik bilgilerimizi alıyorsunuz?
Villalarda yaşanan suistimalleri önlemek adına gelecek olan kişilerin isim, soyisim ve TC/Pasaport numaraları talep edilmektedir.Ayrıca villaya girişte kimlik fotoğrafları alınarak 1774 sayılı Kimlik Bildirimi Kanunu gereği yerel kolluk kuvvetlerine kimlik bildirimi yapılmaktadır.Kimlik bildirimine mani olanlar yada kimlik ibraz etmek istemeyen misafirlerimiz ilgili kanun gereği yerel kolluk kuvvetlerine ihbar edilmektedir.Kimlik bildirimine engel olan misafirlerimiz villalarımıza alınmamakta olup böyle bir durumda iptal şartları devreye girmektedir.

Uçakla seyahat edersek villaya nasıl ulaşım sağlayabiliriz?
Uçakla seyahat durumunda araç kiralayarak, transfer talep ederek, taksi veya havalimanı servisleri ile ulaşım sağlayabilirsiniz.

Villaların şehir merkezlerine ne kadar uzaklıktadır?
Villalarımız konumlarına göre şehir merkezlerine olan uzaklıkları değişmektedir ancak araç ile ortalama olarak 10 dakikalık mesafede bulunmaktadırlar. Şehir merkezlerinin kalabalık olması ve buradaki yerleşimin korunaklılık hassasiyeti içermemesi nedeni ile şehir merkezlerinde villalarımız bulunmamaktadır..

Markete, hastaneye yakın konumda villalarınız bulunuyor mu?
Villalarımız bu merkezlere araç ile en fazla 7-8 dakikalık mesafelerde bulunmaktadır.

Havalimanına en yakın villalarınız nerelerde bulunmaktadır?
Havalimanına en yakın villalarımız sırasıyla Dalyan, Gökova, Göcek, Fethiye, Ovacık, Kayaköy bölgelerinde bulunan villalarımızdır.

Villaların denize uzaklıkları ne kadar?
Villalarımızın denize mesafesi ortalama olarak 4km ile 8km arasında değişmektedir.

Villaya giriş-çıkış için belirli saat aralığı bulunmakta mıdır?
Villa çıkışlarımız sabah en geç saat 10:00’a kadar gerçekleştirilmektedir.Villa girişlerimiz ise öğleden sonra en erken saat 15:00’dan sonra gerçekleştirilmekedir.Giriş-çıkış arasındaki süre villalarımızın temizlik süresidir. Villa giriş ve çıkışlarında rehberlerimiz size eşlik edecektir.Giriş Çıkış saatlerinin en erken ve en geç olarak belirtilmesinin sebebi bazı öngörülemeyen aksaklıklar yaşanabilmekte ve böyle durumlarda çıkış-giriş saatleri esneyebilmektedir.Örneğin villada yaşanabilecek arıza ve aksaklıklar nedeniyle giriş saatleri tehir edilebilir.Bu durum size giriş esnasında rehberlerimiz tarafından iletilecek olup bu tarz aksaklıkların en kısa sürede giderilmesi için çalışacağımızı belirtmek isteriz ve anlayışınız için şimdiden teşekkür ederiz.Ayrıca villaya girişinizi en erken saate almak için temizlik ve bakım görevlilerimizin hızlı bir şekilde çalışacaklar ancak villanızı temiz bir şekilde teslim edebilmek adına gerekli hassasiyeti göstereceklerini belirtiriz.

Geldiğimiz zaman villayı nasıl bulabiliriz?
Kalkan ve Fethiye bölgelerinde kendi personelimiz sizi karşılayıp villanıza kadar eşlik edecek rehberlerimiz bulunmaktadır. Ancak diğer bölgelerde anlaşmalı acentalarımız yada ev sahiplerimiz vasıtasıyla sizlere belirtilecek konumlarda karşılayarak villanızı teslim edeceğiz.

Villaya geldiğimiz de fotoğraflarda ki gibi bulmazsak ne yapıyorsunuz?
Sitemizde görmüş olduğunuz villaların fotoğraflar tamamen gerçeği yansıtmakta ve fotoğraflar üzerinde kesinlikle düzeltme ya da oynama yapılmamaktadır. Buraya geldiğiniz de farklı bir villa ile karşılaşma olasılığı bulunmamaktadır. Acente olarak bunun garantisini size verebiliriz. Bütün villalarımızın çekimlerini kendimiz gerçekleştirmekte ve sizlere en net şekilde bilgi sunmaya gayret göstermekteyiz..

Villa içerisinde yemek yapabileceğimiz araç gereçler bulunuyor mu?
Villalarımız da yemek yapılabilmesi için gıda malzemeleri dışında gerekli tüm malzemeler bulunmaktadır.

Havuz temizliği ve bahçe bakımı nasıl yapılıyor veya yapılıyor?
Villalarımızın havuz bakımı her sabah 5 ile 8 arasında periyodik olarak villalara ait havuz personelleri tarafından yapılmaktadır. Villalarımızın bahçe bakımları ise genellikle sabah havuz bakımı sırasında yapılmaktadır. Ancak bazı villalarımızda bahçe bakımı akşam saat 7 ila 8 arası yapılmaktadır.

Tatilimiz süresince olası bir sorun çıkması durumunda kimle irtibata geçebiliriz?
Villa içerisinde olası bir sorun çıkması durumunda yada yaşadığınız herhangi bir problem nedeni ile yaşanabilecek aksaklıkların önüne geçmek ve huzurlu bir tatil geçirebilmeniz adına lütfen anında rehberlerimizle irtibata geçiniz.Bizim amacımız size rahat ve huzurlu bir tatil geçirtmek olduğundan tatiliniz bittikten sonra anlık çözülebilecek aksaklıklar hakkında bize bildirimde bulunmanız sizden sonraki misafirlerimizin faydasına olacak olup sizin tatilinize herhangi bir dönüşümü olmayacaktır.

Vilların Havuz Suları Değiştiriliyor mu?
Villarımızın havuzları sezonda maksimum 2 bazen de 3 defa havuz suyunun durumuna göre değiştirilmektedir.Sorun yaşanmayan havuzlarda herhangi bir değişim yapılmamakta olup havuzlara havanın durumuna göre düzenli olarak bakım yapılmaktadır. Örneğin güneşli yaz günlerinde havuzlara her gün bakım yapılıyorken,serin ve güneşin dik açıyla gelmediği ilkbahar ve sonbahar dönemlerinde havuzlara (havuzun durumuna göre)günaşırı bakım yapılmaktadır. Havuz suyunun sık değiştirilmesi suyun çok soğumasına neden olmakta olup,yaz günlerinde bile misafirlerin rahatsız olmasına neden olmaktadır.Bu nedenle su değişimi yapılmamakta olup bu tarz değişim sadece deniz suyu kullanan denize sıfır bir kaç otelde yapılmaktadır.