Telmessos Neva Hotel İptal Kuralları


Telmessos Neva Hotel tarafından belirlenmiş iptal kurallarıdır.
1.

***Rezervasyon iptal talebi rezerve edilen giriş tarihinden 30 gün ve daha uzun süre kala iptal edilmesi durumunda, tahsil edilen toplam konaklama tutarının bir günlük konaklama ücreti kesilerek kalan tutarın tamamı misafirin ödeme yaptığı banka hesabına veya kartına iade edilir.

***Rezervasyon fesih talebi rezerve edilen giriş tarihinden 15-30 gün  süre kala iptal edilmesi durumunda, toplam konaklama tutarının %40’ı kesilerek kalan tutarın tamamı misafirin ödeme yaptığı banka hesabına veya kartına iade edilir.

***7-15  gece kalana kadar iptal edilmesi durumunda toplam konaklama tutarının %50 ‘ si kesilerek kalan tutarın tamamı misafirin ödeme yaptığı banka hesabına veya kartına iade edilir.

***İptal talebini giriş tarihinden 7 gün veya daha az bir süreden erken bir tarihte iptal edildiği durumunda misafirden alınan konaklama ücretinin geri iadesi mümkün olmayacak; tutarın tamamına No Show uygulanacaktır.                                             

2. Rezervasyon kaydı sırasında, kredi kartıyla yapılan ödemelerde geri ödeme, ödemenin yapıldığı kredi kartına geri yatırma işlemi yapmak suretiyle yapılacaktır.                                                                                         

3. Rezervasyon iptalinde mücbir sebepler; doğal afetler, terör, kalkışma hareketi ve belgelenebilen ölüm (1. Ve 2.  Derecede yakınlar), kaza ve hastalık (tam teşekküllü hastane raporu) gibi durumlarda Otel misafire No Show uygulamaz.Bu nedenlerle iptal talebi olması durumunda doktor,ölüm,vb. raporlar müşteriden talep edilir.Bu formlar ibraz edilemez ise iptal talebi mücbir sebep olarak değerlendirilmez.  

4. Kredi kartı ile yapılan ödemelerde işlem ücreti ve komisyon kesildikten sonra kaşan tutar iade edilecektir.

5. İptalleri gerçekleştirilen misafirlerin ücretlerinin taraflarına iade edilme süresi 30 iş günüdür(Bu süre kredi kartına yapılan iadelerde bankanız tarafından belirlenir.Kredi Kartı ekstresine yansıtılması Bankanız ile alakalı bir durumdur.)